دکوراسیون

5 ایده برای دکوراسیون منزل و آشپزخانه

طراحان در مورد دکوراسیون منزل و آشپزخانه چه می‌گویند؟

طراحی دکوراسیون منزل و آشپزخانه هنری برای زیبا سازی خانه به شمار می‌رود. برای رسیدن به‌یک طرح ایده آل و موزون بهتر است از افرادی که در این زمینه مهارت و تخصص دارند بهره ببریم تا بتوانند با ارائه ایده‌های ناب و تغییراتی ساده خانه ای افسانه ای بیافرینند.

اتاقی که توسط‌ یک طراح داخلی حرفه ای بازآفرینی می‌شود بسیار متفاوت با‌یک دکوراتور عمومی‌است. طراح با ایجاد تعادل در رنگ آمیزی و استفاده از ابزار هنری و نورپردازی حرفه ای مشابه‌یک جادوگر واقعی دکوراسیون منزل و آشپزخانه شما را متحول و بی نظیر می‌سازد. در ادامه مقاله چند مورد از مهمترین ترفند‌های طراحان داخلی و استفاده حرفه ای از شلف چوبی را برای شما بازگو می‌کنیم.

 • اصول طراحی مسیر در دکوراسیون منزل و آشپزخانه

یکی از نکات مهم در اصول طراحی فضا‌های باز در نظر گرفتن جای کافی در کنار مبلمان برای گردش راحت افراد می‌باشد. عرض مسیرهایی که در خانه باید رعایت شود حداقل 90 سانتیمتر باشد بگونه ای که در دکوراسیون منزل و آشپزخانه شما  فضا به اندازه کافی برای عبور دو نفر از کنار‌یکدیگر باشد.

در مناطق کم تردد مانند بین مبل‌ها بهتر است صندلی‌ها و میز‌های قهوه خود را در فاصله 45 سانتی متری قرار دهید تا افراد برای گفتگو و پذیرایی از خود دچار مشکل نشوند.

دکوراسیون منزل و آشپزخانه

 

 • تقسیم 70-30

بسیاری از اشخاص دوست دارند در طراحی دکوراسیون منزل و آشپزخانه خود از سبک‌های متفاوت به طور همزمان استفاده کنند. در این نوع سبک‌ها برای متعادل سازی و شخصیت دادن به فضا بهتر است از استاندارد تقسیم 30-70 استفاده کنید. بدین شکل که 70 درصد از اتاق را با ایده‌های مدرن تزئین کنید و 30 درصد دیگر را می‌توانید از اصول طراحی سنتی استفاده کنید.

خواندن  تغییر دکوراسیون اتاق خواب
 • کف را منسجم کنید

یکی از ترفند‌های اصلی و کارساز طراحان در بزرگ جلوه دادن فضا در دکوراسیون منزل و آشپزخانه استفاده از کفپوش‌های‌یکسان در سراسر اتاق‌ها ست. اگر فضای اتاق‌های شما باز است، بهترین راه استفاده از فرش برای شکسته شدن فضا می‌باشد.

دکوراسیون فضای باز

 • طرح رنگی خود را متعادل کنید

طراحان حرفه ای اصل متعادل سازی بکار بردن رنگ در فضا را برای دکوراسیون منزل و آشپزخانه پیاده سازی می‌کنند. این اصل به طراح اجازه می‌دهد که 60 درصد از رنگ غالب، 30 درصد از رنگ ثانویه و 10 درصد را به رنگ مد اختصاص دهد. اگر قصد اضافه کردن رنگ چهارم را دارید بهتر است از اندازه رنگ غالب و ثانویه کاهش دهید ولی در اندازه رنگ مد به هیچ وجه تغییر ایجاد نکنید.

 • شلف های چوبی

استفاده از شلف‌های چوبی و شلف دکوری در اتاق می‌تواند دکوراسیون منزل و آشپزخانه را بسیار متفاوت جلوه دهد. گذاشتن کتاب‌های عمودی و افقی به همراه سایر وسایل تزئینی و گیاهان در شلف‌های چوبی‌یک تابلوی زیبا در اتاق شما به نمایش می‌گذارد.

 

استفاده از شلف دیواری

 • گردش بهتر

در طراحی هر ارتقای بهتر است از‌یک قطعه گرد مانند‌یک میز قهوه بکار ببرید تا افراد بتوانند به راحتی در اتاق قدم بزنند و در کنار چند صندلی می‌توانید از‌یک چهار پایه باغی برای نشستن‌یا به عنوان میز نوشیدنی استفاده کنید. با این ایده ساده و جالب می‌توانید اتاقتان را کلاسیک کنید.

 • صفحه تلویزیون ساده

عادت‌های مشابه را کنار بگذارید!‌یک تلویزیون ساده و باریک با‌یک پایه نازک می‌تواند سبک زندگی شما را متفاوت نمایش دهد. خیلی راحت و صاف بر روی دیوار می‌نشیند و با عبور سیم‌ها از داخل دیوار، دیگر شاهد بهم ریختگی و نازیبایی سیم‌ها در کنار تلویزیون نیستید.

ایجاد فضا با شلف های چوبی

 • کاشی‌های قرمز مایل به قهوه ای

یکی از راه‌های گرم کردن هر آشپزخانه کاشی‌هایی مانند پارچه‌های سفالی است که بدون اینکه اتاق را بیش از حد تحت فشار قرار دهد، رنگ و بوی خاکی به خود می‌گیرد. کاشی‌ها و کابینت‌های رنگی شارپ احساس دلباز تری را به دکوراسیون منزل و آشپزخانه شما می‌بخشند.

 • شلف چوبی اتاق نشیمن

نصب شلف‌های چوبی در اتاق نشیمن ایده خوبی برای استفاده از فضای خالی دیوار است. شلف‌های چوبی با مدل‌های زیبا و متنوع می‌توانند برای چیدمان کتاب‌ها، فیلم‌ها‌یا تنها برای دکوراسیون زیبایی خارق العاده ای به اتاق نشیمن شما بدهد

خواندن  4 نکته کلیدی برای خرید لوازم اتاق خواب

انواع شلف چوبی برای تزیین منزل و آشپزخانه

تغییر و تحول در دکوراسیون منزل و آشپزخانه‌یکی از هنرهای مورد علاقه خانم‌ها است. اما بسیاری از شما ممکن است بخاطر صرفه جویی در هزینه از لذت ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل و آشپزخانه دست بکشید. به رویا پردازی خود ادامه دهید! ‌یک راهکار نوین  برای تغییر دکوراسیون در دنیای طراحی داخلی پا به عرصه طراحی داخلی منزل گذاشته است. شلف چوبی‌ یکی از ایده‌های جدید و مقرون به صرفه برای دکوراسیون منزل و آشپزخانه می‌باشد. انواع شلف چوبی جایگزینی خوب برای کابینت‌های آشپزخانه است. شما می‌توانید این قفسه‌های چوبی مقرون به صرفه را هم برای بازسازی کامل دکوراسیون منزل و آشپزخانه و هم بروزرسانی طراحی داخلی خانه مورد استفاده قرار دهید.

ایده‌های جالب و راحت برای دکوراسیون منزل و آشپزخانه

از دیر باز خانه  به عنوان بهترین مکان برای رسیدن به آرامش در نظر گرفته می‌شد. بعد از تلاش‌ها و دوندگی‌های روزانه همه برای دور شدن از استرس و رفع خستگی به خانه پناه  می‌برید.

اما جالب است بدانید که نوع دکوراسیون منزل و آشپزخانه شما در رسیدن به این آرامش بسیار موثر است. نحوه چیدمان وسایل، نور، رنگ و بکار بردن وسایل تزئینی می‌تواند روحیه  افراد خانواده را تغییر دهد. بسیاری از شما دوست دارید هر چند وقت‌یکبار در دکوراسیون منزل و آشپزخانه تغییراتی ایجاد کنید و از‌یکنواخت بودن خانه دوری می‌کنید.

شما می‌توانید برای شگفت انگیز کردن دکوراسیون منزل و آشپزخانه با بکاربردن ایده‌های جدید و ساده به طراحی و چیدمان مطلوب خود برسید. ممکن است این تحول با رنگ کردن کابینت‌ها و نصب آویزهای روشنایی‌یا استفاده از شلف چوبی در چیدمان وسایل منزل ایجاد شود. در ادامه مقاله شما را با چند ایده جالب و ساده برای دکوراسیون منزل و آشپزخانه آشنا می‌کنیم. پس با ما اولین گام را برای تغییر فضای منزلتان بردارید.

خواندن  چیدمان و دکوراسیون خانه
 • ایده اول: سینک با دامن زیبا

سینک با دامن زیبا

 

یکی  از ایده‌های جذاب که جلوه ای شیرین را برای آشپزخانه شما به ارمغان می‌آورد درست کردن‌یک دامن با پارچه طرح دار برای سینک است. با این تغییر می‌توانید ظاهری شیک و مجلل در آشپزخانه دست پیدا کنید.

 • ایده دوم: استفاده از شلف چوبی برای فضای چیدمان آویزان

یکی از مشکلاتی که در خانه‌های کوچک وجود دارد. نداشتن فضای کافی برای چیدمان وسایل است. ایده بسیار خوبی که می‌توانید در آشپزخانه و اتاق‌های خود برای ایجاد فضای بیشتر ایجاد کنید استفاده از شلف‌های چوبی است. با نصب شلف‌های چوبی باز در دو طرف هود آشپزخانه می‌توانید فضایی برای چیدمان وسایل آویزان خود خلق کنید و ظاهری متقارن و زیبا به آشپزخانه ببخشید.

    ایده سوم : پالت  آرام بخش

رنگ‌های بکار برده شده در خانه نقش زیادی در خلق و خوی ساکنین آن دارد.‌یکی از ایده‌ها برای تبدیل خانه به‌یک جعبه رنگ آرامش بخش استفاده هوشمندانه  از سایه‌های رنگ اصلی خانه در اتاق‌های دیگر است. شما می‌توانید با ملایم ترین رنگ اتاق که بیشترین نور طبیعی را دارد، نقاشی خانه را شروع کنید و سپس به  بقیه خانه با سایه‌های آبی و خاکستری  زندگی و زیبایی ببخشید.

 • ایده چهارم :تخته سنگ و مس

دکور تخته سنگ و مس

یکی از ایده‌های بسیار زیبا  که می‌توانید در اتاق نشیمن استفاده کنید استفاده از میزهای  تخته سنگی مسی است که در کنار میز‌های چوبی سنتی عمق بیشتری  به دکوراسیون منزل خود ببخشید.

ایده پنجم : تناژ رنگی مشابه

اگر می خواهید احساس دنج بودن را به خانه خود بیاورید، استفاده از تن‌های رنگی مشابه در کف و کابینت‌ها زیبایی  منحصر به فردی برای دکوراسیون منزل و آشپزخانه شما به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *